Obvestilo!
Zaradi povečanega obsega dela smo dosegljivi na email info@nordic.si. Ker se trudimo kvalitetno opremiti vsakega tekača na smučeh vas prosimo za razumevanje zamika odgovorov na Vaša vprašanja.

Barbara Jezeršek 4. na Svetovnem prvenstvu na tekaških rolkah

Barbara Jezeršek je na Svetovnem prvenstvu na tekaških rolkah v nemškem Bad Peterstalu osvojila odlično 4. mesto.

Jezerškova si je tekaške rolke za 11 km vzpona v klasični tehniki s skupinskim štartom izposodila v sosednji Avstriji in je za stopničkami zaostala zgolj 6 sekund. Svetovna prvakinja je postala Nemka Katrin Zeller z ogromno prednostjo 55,7 sekunde pred zasledovalko Svetlano Hvostunkovo in Nadezhdo Izhutino (obe Rusija).

»Prvih 4 km soročnega odrivanja je bilo težko saj nisem imela konkurenčnih rolk, a sem v klanec uspela obdržati svoj ritem in stopnjevala do cilja. Taktika je bila napasti v klanec, a zaradi slabših rolk nisem uspela držati priključka z Zellerjovo. Vseeno sem zelo vesela uvrstitve«, je povedala Jezerškova.

Barbara Jezeršek je bila edina Slovenka na štartu.